بررسی چالش‌های جذاب پیش روی گواردیولا در سیتی

[ad_1]

“11نیوز”/حسین باقرشاهی؛ پپ گواردیولا فصلی ناموفق و البته بدون کسب حتی یک جام را
پشت سر گذاشت و از اکنون صحبت‌های زیادی پیرامون او و تیم‌اش مطرح است. پپ فصل را
بسیار خوب شروع کرد و همه را به تیمی بسیار خوب و مدعی قهرمانی امیدوار ساخت اما
داستان آنگونه که مرد اسپانیایی فکر می‌کرد پیش نرفت و تیم‌اش در میانه راه، مسیرش
از مدعیان قهرمانی جدا شد.
اینکه فلسفه پپ در سیتی هم با شکست مواجه شده اتفاق جدیدی
نیست چرا که پیش از این پپ در بایرن هم مقابل بارسا و رئال
تن به شکست تحقیرآمیز داده بود و اینها همه می‌توانند نشان‌دهنده آن باشند که شاید
دوران تفکرات پپ به سر آمده و او باید به فکر استفاده از شیوه جدیدی باشد. البته
باید به گواردیولا فرصت داد چرا که او اولین فصل حضور خود در لیگ برتر انگلیس را
تجربه می‌کند و حضور در رقابتی‌ترین لیگ جهان و رقابت با بهترین مربی‌های جهان
نیازمند فرصت بیشتری‌ست و داشتن توقع قهرمانی در فصل نخست، کمی رویایی به نظر می‌رسد.
هرچند گوشه ذهنمان این واقعیت که آنتونیو کونته نیز با چنین شرایطی پای به جزیره
گذاشت و قهرمان شد، خودنمایی می‌کند.

بای این حال، در این مقاله قصد داریم چالش‌های پیش رو پپ برای فتح قله‌های موفقیت با سیتیزن‌ها را بررسی کنیم:

1) دفاع پر هرج‌ومرج

اغراق نیست اگر بگوییم دفاع سیتی در فصلی که گذشت عملکردی فاجعه‌بار داشت. نبود وینست کمپانی در اکثر بازی‌های فصل و مصدومیت‌های پی‌درپی، باعث شده بود تا اوتامندی و جان استونز، زوج خط دفاع سیتی را تشکیل دهند که عملکردی بسیار ضعیف را از خود نشان دادند. زمانی می‌شد بیشتر به عمق فاجعه پی برد که نگاهی به ارقام نجومی خرید آنها کنیم. استونز و اوتامندی در اکثر بازی‌های مهم فصل بسیار ناهماهنگ و سردرگم بودند و همین کافی بود تا سیتیزن‌ها بازی را به حریفان‌شان واگذار کنند.

بررسی چالش‌های جذاب پیش روی گواردیولا در سیتی

حال می‌رسیم به دو دفاع کناری آبی‌ها که آن‌ها هم عملکردی بسیار دور از انتظار داشتند. اضافه شدن دو دفاع چپ و راست و حضور موثر در هنگام حمله کردن، همواره جزو خصوصیات تیم‌های پپ بوده اما امسال داستان از این قرار نبود و زابالتا و کلیشی عملا یکی از نقاط ضعف تیم پپ به شمار می‌رفتند. دو بازیکنی که در فاز دفاعی عملکرد متوسطی داشتند و در فاز هجومی اوضاع بدتر هم بود و عملکردی بسیار ضعیف داشتند و معمولا در هنگام حمله اضافه نمی‌شدند و اگر هم اضافه می‌شدند عملکرد مثبتی نداشتند.

در نقل‌وانتقالات اما پپ تا اینجا توانسته کایل واکر را برای پست دفاع راست جذب کند که تا حدودی می‌تواند باعث آسوده‌خاطر شدن هواداران شود. همچنین گفته می‌شود پپ در روزهای آتی، مندی دفاع چپ موناکو را هم جذب خواهد کرد. به این اسامی، نام دانیلو، مدافع برزیلی رئال مادرید را نیز بیافزید، بازیکنی 25 ساله که برای تقویت نیمکت تیم خریداری خواهد شد.

2) ضعیف یا ضعیف‌تر؛ مسئله این است!

عملکرد براوو در فصلی که گذشت چیزی شبیه کابوس برای هواداران بود. براوویی که در بارسا خوب ظاهر شد و بنا بر درخواست پپ به سیتی آمد، عملکردی بسیار دور از تصورات داشت. درست ابتدای فصل بود که پپ در تصمیمی خبرساز اعلام کرد جو هارت را نمی‌خواهد و سنگربانِ محبوب هواداران، راهی تورین شد تا براوو دروازه‌بان اول سیتیزن‌ها شود. پس از مدتی عملکرد ضعیف براوو شرایط حضور کابایرو در ترکیب ثابت را فراهم نمود ولی کابایرو حتی در برخی از آمار عملکرد ضعیف‌تری نسبت به براوو داشت؛ گرچه در مهار پنالتی بهتر از براوو به نظر می‌رسید. تمام این اتفاقات باعث شده بود پپ مجبور شود بین ضعیف و ضعیف‌تر یکی را انتخاب کند!

بررسی چالش‌های جذاب پیش روی گواردیولا در سیتی

پپ اما دست روی دست نگذاشت و در همان ابتدای فصل نقل‌وانتقالات، ادرسون را جذب نمود تا خیالش کمی بابت این پست راحت شود. حال باید دید ادرسون که یکی از ستون‌های اصلی قهرمانی بنفیکا در لیگ پرتغال بوده، چه عملکردی در پیراهن من‌سیتی خواهد داشت.

3) معمای خط حمله

با مطرح شدن نام سانچس پیرامون آبی‌های منچستر، معمای خط حمله تیم تحت هدایت گواردیولا بسیار پیچیده‌تر از قبل شده است. در واقع اینکه آگوئرو ساز جدایی می‌زند بی دلیل هم نیست و از اتحاد خبر می‌رسد آگوئرویی که در میانه فصل و پیش از مصدومیت گابریل ژسوس، به یک نیمکت‌نشین تبیدل شده بود، از وضعیت‌اش کاملا ناراضی‌ست و ساز جدایی کوک کرده. پپ هم علاقه زیادی دارد تا شاگرد سابق خود را جانشین بهترین گلزن تاریخ باشگاه کند و باید دید آیا یکی از بزرگترین انتقال‌های تابستان رخ خواهد داد یا خیر!؟

4) ستاره‌ها خواهان دقایق بیشتر حضور

دیگر مشکل مهم پپ اینست که برخی ستاره‌هایش در اکثر بازی‌های فصل گذشته روی نیمکت بودند و حالا خواهان جدایی از سیتی هستند. فابین دلف، فرناندو و ایهیناچو از جمله این بازیکنان هستند و البته طبق گفته رسانه‌های انگلیسی پپ مانع خروج آنها از اتحاد نخواهد شد.

5) وضعیت نامشخص بازیکنان قرضی

پنج بازیکن در تابستان 2016 به صورت قرضی منچسترسیتی را ترک کردند و بعید به نظر می‌رسد که فصل آینده دوباره به سیتی بازگردند و برای این تیم به میدان بروند. جو هارت، سمیر نصری، ویلفرد بونی، الیاکیم مانگالا و جیسون دنایر این بازیکنان هستند. البته نصری و هارت عملکرد بسیار خوبی در تیم‌های‌شان داشته‌اند و هم اکنون نیز تیم‌های زیادی خواهان این دو بازیکن هستند و باید دید پپ چه تصمیمی در خصوص این ستارگان خواهد گرفت.

بررسی چالش‌های جذاب پیش روی گواردیولا در سیتی

قطعا هم اکنون طرفداران سیتی لحظه‌شماری می‌کنند تا فصل جدید آغاز شود و منتظر تماشای نتیجه خریدهای گران‌قیمت و اعتمادشان به پپ هستند.

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *