بیماران ام اس مراقب این نوع سودجویی باشند

[ad_1]

به گزارش بهداشت نیوز، این نشست با صحبت‌های دکتر معتمد رئیس انجمن ام اس شروع شد و با صحبت‌های دکتر دزفولیان، دکتر امامی و آقای نجفی معاونت توانبخشی انجمن ام اس ادامه یافت.معتمد رئیس انجمن ام اس در این نشست ضمن صحبت دربارهٔ موضوعات و مشکلات بیماران ام اس گفت: برخی افراد سودجو با روش‌های طب سنتی اقدام به سودجویی از بیماران می‌کنند.

وی تصریح کرد: روش‌هایی مانند زنبور درمانی برای درمان بیماری ام اس هیچگونه پایه علمی ندارد و تاکنون اثبات نشده است.معتد افزود: متأسفانه برخی بیماران درمان علمی خود را رها می‌کنند و به این روش‌ها روی می‌آورند.

وی از بیماران خواست که از پیگیری این روش‌ها پرهیز کنند و درمان علمی خود را زیر نظر پزشک شان ادامه دهند.

ورزش روزانه برای بیماران ام اس یک ضرورت است

دکتر امامی در ادامهٔ این نشست با موضوع تغذیه صحبت‌های خود را آغاز کرد و به بیماران هشدار داد مواظب اضافه وزن خود باشند و مصرف غذاهایی با فیبر بالا را در برنامهٔ غذایی خود جای دهند.

وی همچنین افزود: بیماران ام اس باید از مصرف چربی پرهیز کنند و مصرف ماهی و روغن‌هایی که امگا۳ بالایی دارند را به مبتلایان ام اس توصیه کرد.

امامی، ورزش سبک روزانه را برای بیماران ام اس ضروری دانست.

در ادامهٔ نشست نجفی معاونت توانبخشی انجمن ام اس با دربارهٔ خدمات این انجمن به مبتلایان ام اس توضیحاتی ارائه داد و گفت: انجمن ام اس یک نهاد خیریه بوده که هزینه‌های آن با کمک‌های مردمی و خیرین تأمین می‌شود. این نهاد با حمایت‌های دارویی خود از بیماران شرایط را برای مبتلایان آسان تر می‌کند. مشاوره رایگان، فیزیوتراپی و استفاده از مراکز تصویربرداری از جمله خدماتی است که این انجمن به بیماران ارائه می‌کند. مبتلایان به‌ ام اس می‌توانند با داشتن کارت عضویت از این خدمات استفاده کنند.

این نشست هر سه ماه یک بار برای مبتلایان ام اس برگزار می‌شود.

منبع: مهر

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *